Jesteś tutaj: Start / Projekty / #Wirusoochrona

#Wirusoochrona

Lekcja higieny

W dniach 1-15 marca w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja pt. "Wirusoochrona". Dzieci podczas zajęć uczyły się prawidłowej higieny rąk, podstawowych zasad zdrowego stylu życia, zasad postępowania podczas epidemii koronowirusa oraz innych zasad higienicznych np. dostosowania ubrania do warunków pogodowych.
Akcja powstała ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i miała na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat zdrowia i higieny.

18 marca 2021

#Wirusoochrona

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

15 marca 2021